מה עושים במקרה של חקירת מצ"ח?

זומנתם לחקירה במשטרה צבאית חוקרת? חשוב לא להקל בכך ראש. חקירות כאלה יכולות לעסוק במגוון רחב של עבירות החל מעבירות מין עד עבירות סמים או עריקות ונפקדות, עבירות רכוש כמו במקרים של מעילה או גניבה, מכירת נשק ושאר עבירות שיש לא מעט מהן. 

כדי שלא תסתבכו יותר בחקירה – חשוב שתדעו שיש לכם זכות להמתין לעורך דין או להתייעץ עם עורך דין הן בטלפון והן פנים מול פנים אפילו לפני החקירה עצמה. מערכת המשפט הצבאי דומה מאוד למערכת המשפט האזרחי והפלילי כמו כזאת שאינה קשורה לחיילים וחיילות בצה"ל, לכן כמו שלאדם שנחקר  בחיים האזרחיים יש זכות לעורך דין – גם לחיילים וחיילות ישנה הזכות הזאת. 

חקירה במצ"ח? אל תחמירו את המצב!

כאשר אתם מזומנים אל חקירת מצ"ח חשוב לשים לב לכללים ולנסות לא להחמיר את המצב על ידי ביצוע פעולות כמו בריחה או פעולות אלימות וחשוב לשמור על הכללים. 

בכל מקרה כדאי שיהיה לצידכם עורך דין צבאי שיוכל להגן עליכם ולספק לכם ייעוץ וייצוג גם בזמן החקירה וגם במקרים כשהתיק שלכם יעבור לפרקליטות ומשם אל בית משפט צבאי. 

למה כדאי לבחור עורך דין צבאי ולא עורך דין רגיל?

בניגוד לעורך דין כללי שמייעץ ומספק שירות לאזרחים – עורך דין צבאי כמו עו"ד לימור ברמלי בקיא בכל מה שקשור למשפט הצבאי, כמו לחקירות מצח, לעבירות שונות שקורות בצבא כמו גם שהוא מכיר את העונשים האפשריים במידה והחייל או החיילת נמצאים אשמים. 

בשל כל אלה, חשוב לבחור עורך דין צבאי מומלץ אשר יוכל ללוות ותכם החל מרגע החקירה עד למקרים של ייעץ במשפט צבאי או משפט שיוביל לעונשי מאסר בפועל, ערעורים, וכולי. 

אולי יעניין אתכם? מאמרים נוספים בתחום

ייעוץ משפטי

כל אדם נזקק, זקוק או יזדקק לייעוץ משפטי לפחות פעם אחת בחייו. ייעוץ משפטי נוגע בכל אספקט של החיים: פיננסים, מקרקעין או נדל”ן, פלילי, מזונות,

קרא עוד »

זכאות לקנאביס רפואי

כמו בכל תרופה, אם החולה מרגיש שיש לו את התנאים המאפשרים את לקיחתה, הוא יוכל לקבלה על ידי הרופא הפרטי שלו. זכאות לקנאביס רפואי אינה

קרא עוד »

כמה עולה חוקר פרטי

מחירו של חוקר פרטי הוא לא זול כמו שבטח חלקכם יודעים. העבודה המאומץ ולעיתים המסוכנת שעושים חוקרים פרטיים, יכולה להיות ההבדל בין זיכוי לאישום בבית

קרא עוד »