ייפוי כוח מתמשך – מה אתם צריכים לדעת לפני שמתחילים?

אם בעבר רוב האנשים אשר איבדו את היכולת שלהם לקבל החלטות בצורה עצמאית, נאלצו לקבל את המינוי של בית המשפט לאפוטרופוס עבורם, הרי שהיום הכול נראה אחרת לחלוטין. כל אחד יכול לבחור מראש ובדעה צלולה את מיופה הכוח שלו, על מנת שיוכל להחליט בענייניו, במידה והוא לא יהיה כשיר מבחינה משפטית. חשוב לציין כי ניתן לערוך ייפוי כוח אשר ייכנס לתוקף  שעה שהממנה לא יהיה כשיר לקבל החלטות בעצמו. חשוב להבין כי כל אדם מעל גיל 18 זכאי לערוך לעצמו ייפוי כוח מתמשך, כאשר יש צורך לבחור במיופה כוח בגיר שמבין את המשמעות של חתימה על המסמך. את יפוי הכוח המתמשך יש לערוך בפניי עורך דין שעבר הכשרה מתאימה לכך,  ראו דוגמא לייפוי כח מתמשך.

ייפוי כוח מתמשך – נקודות חשובות שכדאי לתת עליהן את הדעת

קודם כל, חשוב להבין כי כל אחד יכול לבחור לעצמו מיופה כוח אחד או יותר, על מנת שהם יוכלו להחליט בענייניו במידה והוא לא יהיה מסוגל לעשות זאת בצורה עצמאית. ניתן למשל לקבוע מיופה כוח לעניינים אישיים, אשר יהיה אחראי על מקום המגורים, חיי החברה והצרכים השונים של הממנה, קראו בהרחבה באתר. כמו כן, ניתן לקבוע מיופה כוח אחר שיהיה אחראי על הטיפול הרפואי ומיופה כוח שלישי שיהיה אחראי על כל ההשקעות והעניינים הפיננסיים. ניתן להעניק למיופה הכוח חופש מוחלט, או לחילופין לספק לו הנחיות ברורות כיצד לנהוג ובאילו תנאים. חשוב להגדיר מראש את הנסיבות שבהן ייפוי הכוח יכנס לתוקף ואת התוקף שלו. כמו כן, ניתן לקבוע במסמך אדם מיודע, שיהיה אחראי להתעדכן ממיופה הכוח לגבי הפעולות השונות שהוא ביצע, על מנת לוודא כי הוא פועל כראוי.

אהבתם את המאמר שתפו אותו עם חברים

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם? מאמרים נוספים בתחום

עורך דין חוזים
Blog
dzrihen@gmail.com

עורך דין חוזים

מבלי שעורך דין לחוזים יהיה מעורב בהסכמים שלכם מול כל גורם אתו תרצו לסגור חוזה – עלולות להיות השלכות חמורות. אתם יכולים לשלם הרבה יותר

קרא עוד »