עורך דין ליקויי בנייה – קווים לדמותו

ליקויי בנייה הם אימת כל רוכש דירה וגם הסיוט של כל קבלן. כל כאשר קיימים ליקויי בנייה מכל סוג שהוא במבנה, הרי המצב בהחלט מורכב ועשוי לגרור את כל הנוגעים בדבר לתהליך מורכב מאוד וגם ממושך. מסיבה זו חברות בנייה לצד קבלנים מנסים לעבוד מול גורמים משפטיים בתחום בצורה אחראית ויסודית ככל האפשר, ולמנוע מצבים בהם המבנה טומן בחובו ליקויים. אבל לא תמיד מצליחים למנוע את הליקויים הללו. לפעמים הקבלן מנסה לחסוך בהוצאות ולעיתים בכוח עבודה. ולעיתים הליקויים נגרמים בשגגה. אבל תמיד הם עלולים להיות גורם מתקיל.

התגלו ליקויי בנייה, מה עושים הלאה?

ליקויי בנייה נפוצים מאוד, והם רווחים במיוחד בתחומים הבאים:

  • רטיבות ואטימה – מבנה חייב להיות אטום היטב לרטיבות. רטיבות עלולה להיגרם כתוצאה ממערכת ביוב לקויה או כתוצאה מאי אטימה מוחלטת למי גשמים שחודרים פנימה אל המבנה. במידה וקיים ליקוי כזה יהיה צורך לבצע עבודה יסודית ומקצועית מאוד על מנת לטפל בו ולתקן אותו באופן היסודי ביותר.
  • הנדסה ויסודות – אמנם כל מבנה עובר תכנון מקצועי אצל מהנדס. וזאת במטרה לתכנן את היסודות ואת כל השלד באופן הנכון והבטיחותי. אבל ליקויים עלולים להתרחש ומבנים ישנים וגם חדשים עלולים להיות מאופיינים בליקויי הנדסה חמורים.
  • רעש ובידוד – במבנים מרובי שכנים וגם בדירות פרטיות עשויות להתגלות בעיות של בידוד ורעש. כלומר, המבנה אינו מספק את הבידוד הנדרש והרעשים מבחוץ נשמעים בפנים בצורה בלתי סבירה.

עורך הדין שיעשה סדר בדברים

כמו בכל תחום בו יש לנו שני צדדים, דרישות ועמדות, נוכל להיעזר בעורך דין מומחה לתחום אחריות הקבלן במסגרת חוק מכר דירות, וזאת כדי להגיש תביעה ולבדוק מה ניתן לעשות כדי למצות את הזכויות המגיעות לקונה הדירה או למוכר.

אולי יעניין אתכם? מאמרים נוספים בתחום

ייעוץ משפטי

כל אדם נזקק, זקוק או יזדקק לייעוץ משפטי לפחות פעם אחת בחייו. ייעוץ משפטי נוגע בכל אספקט של החיים: פיננסים, מקרקעין או נדל”ן, פלילי, מזונות,

קרא עוד »

זכאות לקנאביס רפואי

כמו בכל תרופה, אם החולה מרגיש שיש לו את התנאים המאפשרים את לקיחתה, הוא יוכל לקבלה על ידי הרופא הפרטי שלו. זכאות לקנאביס רפואי אינה

קרא עוד »

כמה עולה חוקר פרטי

מחירו של חוקר פרטי הוא לא זול כמו שבטח חלקכם יודעים. העבודה המאומץ ולעיתים המסוכנת שעושים חוקרים פרטיים, יכולה להיות ההבדל בין זיכוי לאישום בבית

קרא עוד »