תאונות תלמידים – איך עובד הכיסוי הביטוחי

אין דבר שמפחיד יותר את ההורים, ובצדק, מאשר המחשבה על שיחת טלפון שתגיע מבית הספר ובה ייאמר להם שהילד או הילדה שלהם נפגעו במהלך פעילות בית ספרית. בין אם מדובר בפעילות שבוצעה בשטח בית הספר עצמו ובין אם מדובר בפעילות שבוצעה מחוץ לבית הספר, אך בזמן הלימודים או תחת מה שמוגדר פעילות בית ספרית.

מעבר לכל החשש הגדול של תאונות תלמידים מפציעות, חבלות, מחלות או כל דבר אחר, מעבר לכל המחשבה על טיפולים ושאר הדבר שהילד יצטרך לעבור, קיים היבט נוסף שצריך להתייחס אליו והוא כל הנושא של כיסוי ביטוח.

בנקודה זו, אין להורים מה לדאוג. על פי החוק, כל תלמיד במדינת ישראל מכוסה במסגרת ביטוח תאונות אישיות בכל ימות השנה ובכל מקום. זאת אומרת, גם אם לא מדובר על תקופת לימודים וגם אם אין קשר לפעילות המוסד בה הוא נפגע, עדיין הוא מבוטח. יתרה מזו, התלמיד מבוטח עד גיל 21, כלומר גם אחרי שהוא עוזב את הלימודים, בהנחה והסיבה שבגינה הוא מתמודד עם בעיה כזו או אחרת, קשורה לתאונה אותה עבר במסגרת תקופתו כתלמיד.

בשביל לקבל את הכיסוי, יש לפנות אל אגף פניות ותלונות הציבור במשרד החינוך, שם גם אפשר לקבל את כל ההסברים המלאים, כיצד להגיש טופס תביעה, למי מגישים ומתי.

מה שחשוב להדגיש בהקשר זה, מוטב שההורים לא יפנו לבד אל משרד החינוך אלא ישכרו לשירותיהם עורך דין שיוכל לעזור להם בכך כמו שפירא בר אור מצקין. הוא ייצג אותם מול המשרד, מול ביטוח לאומי, וכך הוא יוכל לזרז את העניינים, לקדם אותם בשביל שיוכלו לקבל את כל מה שמגיע להם כחוק. כמובן, שאם מדובר באירוע בו מעורבים יותר מתלמיד אחד, רצוי מאוד שכל ההורים יפנו ביחד ככוח אחד, כך יהיה הרבה יותר קל לעבוד מול המערכת.

לפני סיום נדגיש, הביטוח מכסה נכות זמנית, נכות קבועה וכן חס וחלילה מקרים של מוות. הוא מכסה אירועים פיזי, חיצוני, גלוי לעין, בלתי צפוי, בלי קשר לשאלה מי אחראי ומי אשם בתאונה שהובילה לנזק.

אולי יעניין אתכם? מאמרים נוספים בתחום

ייעוץ משפטי

כל אדם נזקק, זקוק או יזדקק לייעוץ משפטי לפחות פעם אחת בחייו. ייעוץ משפטי נוגע בכל אספקט של החיים: פיננסים, מקרקעין או נדל”ן, פלילי, מזונות,

קרא עוד »

זכאות לקנאביס רפואי

כמו בכל תרופה, אם החולה מרגיש שיש לו את התנאים המאפשרים את לקיחתה, הוא יוכל לקבלה על ידי הרופא הפרטי שלו. זכאות לקנאביס רפואי אינה

קרא עוד »

כמה עולה חוקר פרטי

מחירו של חוקר פרטי הוא לא זול כמו שבטח חלקכם יודעים. העבודה המאומץ ולעיתים המסוכנת שעושים חוקרים פרטיים, יכולה להיות ההבדל בין זיכוי לאישום בבית

קרא עוד »