סגירת תיק משטרתי – מתי זה קורה?

נחקרתם לאחרונה במשטרה? ללא ספק מדובר באירוע מטלטל מאוד אשר השאיר עליכם חותם משמעותי. אך האם אתם יודעים כי נפתח כנגדכם רישום פלילי משטרתי? גופים ממשלתיים וגם גופים ציבוריים יכולים לראות כי עומד נגדכם רישום פלילי משטרתי, דבר שעשוי לפגוע בסיכויים שלכם להתקדם או למצות את הפוטנציאל הטמון בכם. 

כמות הנאשמים שיודעים כי גם אם לא הוגש נגדכם כתב אישום, אינו בהכרח אומר כי לא יפתח נגדכם רישום פלילי משטרתי. בעזרת עורך דין אשר מכיר את הנושא הזה תוכלו לסגור את התיק במשטרה, וכמובן להימנע מרישום פלילי משטרתי. עו"ד שוש חיון היא עורכת דין פלילית מנוסה שתשמח לסייע.

מהן העילות לסגירת תיק משטרתי?

חשוב להבהיר כי ישנן מספר מסוים של עילות אשר בגינן ניתן יהיה לבקש לסגור את התיק המשטרתי, וכך בעצם להימנע מפתיחת רישום פלילי משטרתי אשר יכול לפגוע בעתיד שלכם. חשוב מאוד שתכירו את העילות הללו על מנת שתוכלו לבחור את העילה הרלוונטית ביותר עבורכם.

היעדר ראיות: אחת מהסיבות השכיחות ביותר לסגירת תיק משטרתי זה כמובן היעדר ראיות מספיקות. במקרה שבו המשטרה לא מצליחה לאסוף מספיק ראיות על מנת לבקש להעמיד את הנאשם לדין, יהיה ניתן לבקש לסגור גם את התיק המשטרתי, אך עדיין יהיה רישום פלילי משטרתי.

חוסר עניין לציבור: סיבה נוספת שגם היא ככל הנראה מוכרת לכם זה חוסר עניין לציבור. במקרה הזה ישנם מספיק ראיות על מנת להעמיד את הנאשם לדין, אך המדינה טוענת מסיבותיה שלה כי אין צורך להעמיד את הנאשם לדין. במקרה הזה עבודתו של עורך הדין היא קריטית על מנת לשכנע את המדינה לעשות את הצעד הזה. אך גם במקרה הזה יהיה רישום פלילי משטרתי.

חוסר אשמה פלילית: זהו אולי החלום הרטוב של כל נאשם וכל עורך דין, במקרה כזה מצליח עורך הדין ביחד עם הנאשם להוכיח כי הנאשם איננו עשה אף עבירה. במקרה כזה הנאשם לא רק שלא מועמד לדין, אלא גם נסגר נגדו התיק המשטרתי ולא נפתח כנגדו רישום פלילי משטרתי – זהו המצב האידיאלי לכל נאשם.

אולי יעניין אתכם? מאמרים נוספים בתחום

ייעוץ משפטי

כל אדם נזקק, זקוק או יזדקק לייעוץ משפטי לפחות פעם אחת בחייו. ייעוץ משפטי נוגע בכל אספקט של החיים: פיננסים, מקרקעין או נדל”ן, פלילי, מזונות,

קרא עוד »

זכאות לקנאביס רפואי

כמו בכל תרופה, אם החולה מרגיש שיש לו את התנאים המאפשרים את לקיחתה, הוא יוכל לקבלה על ידי הרופא הפרטי שלו. זכאות לקנאביס רפואי אינה

קרא עוד »

כמה עולה חוקר פרטי

מחירו של חוקר פרטי הוא לא זול כמו שבטח חלקכם יודעים. העבודה המאומץ ולעיתים המסוכנת שעושים חוקרים פרטיים, יכולה להיות ההבדל בין זיכוי לאישום בבית

קרא עוד »