מה אומר החוק לגבי מס הכנסה לנכים

החוק במדינת ישראל מעניק פטור ממס הכנסה לכל מי שמוגדר נכה בפני החוק. המטרה היא כמובן להקל על האזרחים הנכים ולספק לכם הטבה שיכולה להקל על חייהם. לפי החוק, אדם שמוגדר כנכה בשיעור של 100 אחוז, או לחילופין אדם שמוגדר נכה בשיעור של 89 אחוז לפחות, לפי חישוב מסוים, זכאי לקבל פטור מס הכנסה לנכים. יש לציין כי החוק מתכוון רק לנכים בעלי נכות צמיתה מסיבות רפואיות, ולא על נכות תפקודית. לכן אדם שהפך לנכה בעקבות פציעה, תאונה או מחלה, והוגדר כנכה בשיעור של 89% לפחות בהתאם לחישוב מיוחד, יוכל ליהנות מהטבת המס הזאת. מדובר על אנשים בעלי תקופת נכות כוללת העולה על תקופה של 184 ימים.

>קראו מידע בנושא פריסת מס שבח

מס הכנסה לנכים – כל הנקודות שכדאי לכם להכיר

כאמור, החוק במדינת ישראל עושה מאמץ להקל ולהתחשב באנשים בעלי נכות העולה על 89%, על מנת לספק להם הטבת מס משמעותית במיוחד – פטור כללי ממס הכנסה. כמו כן, כדאי לדעת כי עיוורים או אנשים בעלי לקות ראייה, זכאים גם כן לפטור ממס הכנסה, ללא קשר לאחוזי הנכות שנקבעו להם. כדאי לדעת כי כל אדם המוגדר כנכה בעל אחוזי נכות הנמוכים מ- 89% המוגדרים בחוק, זכאי גם כן לגשת לוועדה רפואית על מנת לקבל את ההטבה. מדובר בעיקר על אנשים שעברו לאחרונה אירוע רפואי, אשר יכול לחולל שינוי באחוזי הנכות שהמדינה קבעה להם. במקרים כאלו, מומלץ להסתייע בעורך דין משה קריסי שמתמחה בתחום, על מנת לגשת לוועדה הרפואית של המוסד לביטוח לאומי ולהגדיל את הסיכויים לשנות את אחוזי הנכות המוגדרים היום.

לסיכום, כל מי שסובל מלקות ראייה, מוגדר כעיוור או בעל אחוזי נכות העולים על 89% לפי חישוב מיוחד, יכול לקבל פטור ממס הכנסה. חשוב לדעת ולהכיר את הזכויות שלכם ובמידת הצורך להיעזר בעורך דין שמתמחה בתחום, על מנת לקבל מביטוח לאומי את כל הזכויות וההטבות המגיעות לכם. אנשים רבים למשל, אינם מודעים לכך כי הם יכולים להעלות את אחוזי הנכות שלהם, לכן כדאי להיות מעודכנים ולהתייעץ עם איש מקצוע.

אהבתם את המאמר שתפו אותו עם חברים

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם? מאמרים נוספים בתחום

עורך דין חוזים
Blog
dzrihen@gmail.com

עורך דין חוזים

מבלי שעורך דין לחוזים יהיה מעורב בהסכמים שלכם מול כל גורם אתו תרצו לסגור חוזה – עלולות להיות השלכות חמורות. אתם יכולים לשלם הרבה יותר

קרא עוד »