פגיעה בפרטיות – מה זה אומר בעצם

בשנים האחרונות, אנחנו יכולים לראות כיצד הנושא של פרטיות עלה על סדר היום הציבורי, באופן שמעולם הוא לא עלה קודם לכן. זה לא מפתיע, שכן האמצעים הטכנולוגיים הקיימים היום, מאפשרים לצערנו, כניסה מאוד בוטה לפרטיות שלנו ופגיעה בהם, מבלי שאנחנו יכולים להגן על עצמנו, לעיתים, באופן אמיתי. 

בעבר, היה מאוד קשה לפלוש לפרטיות שלנו והיה מאוד קשה לחשוף אותה, מאחר ולא היו אמצעים שיכלו לעשות את זה. היום, באמצעות האינטרנט והסלולר, הרי שאפשר גם לפלוש לפרטיות שלנו וגרוע מכך, אפשר לחשוף את הדברים שאנחנו מבקשים להסתיר. לעיתים, זה נעשה אפילו מבלי שאנחנו מודעים לכך, למשל, דרך אפליקציות או אמצעים אחרים. 

לכן, כל הנושא של פגיעה בפרטיות עולה לכותרות באופן תדיר. אנחנו יודעים שחברות רבות נאלצו לשנות את דרכי ההתנהלות שלהן מול לקוחות, ולהצהיר שאין אינן פוגעות בפרטיות שלהם, אינן מעבירות נתונים ומידע שהלקוחות משתפים דרך האפליקציה או באמצעים אחרים, או להבדיל, הן מבקשות את הסכמת הלקוחות לשם כך. 

כיצד אנחנו יכולים להיאבק בפגיעה בפרטיות

אם אנחנו חשים שהפרטיות שלהם נפגעה או נפגעת באופן תדיר, מסיבה כזו או אחרת, אזי שעלינו לשכור עורך דין שידע כיצד לנקוט צעד מעשי כנגד זה, קרי צעד משפטי, כאשר המשמעות היא שהוא יפנה אל אותם גורמים שהפרו ופגעו בפרטיות שלנו ויטפל בהם בהיבט המשפטי. 

צריך לומר, הפרה של פרטיות של אדם, היא לא רק מעשה של חברות שמשתמשות במידע שהן מקבלות מאיתנו, אלא גם של גורמים פרטיים אשר חושפים פרטים אישיים ללא רשות. דבר זה נעשה היום לא מעט, בין אם זה בפייסבוק, בוואטסאפ או באמצעים טכנולוגיים אחרים שעומדים לרשותם.

אולי יעניין אתכם? מאמרים נוספים בתחום

ייעוץ משפטי

כל אדם נזקק, זקוק או יזדקק לייעוץ משפטי לפחות פעם אחת בחייו. ייעוץ משפטי נוגע בכל אספקט של החיים: פיננסים, מקרקעין או נדל”ן, פלילי, מזונות,

קרא עוד »

זכאות לקנאביס רפואי

כמו בכל תרופה, אם החולה מרגיש שיש לו את התנאים המאפשרים את לקיחתה, הוא יוכל לקבלה על ידי הרופא הפרטי שלו. זכאות לקנאביס רפואי אינה

קרא עוד »

כמה עולה חוקר פרטי

מחירו של חוקר פרטי הוא לא זול כמו שבטח חלקכם יודעים. העבודה המאומץ ולעיתים המסוכנת שעושים חוקרים פרטיים, יכולה להיות ההבדל בין זיכוי לאישום בבית

קרא עוד »