פגיעה בפרטיות – מה זה אומר בעצם

בשנים האחרונות, אנחנו יכולים לראות כיצד הנושא של פרטיות עלה על סדר היום הציבורי, באופן שמעולם הוא לא עלה קודם לכן. זה לא מפתיע, שכן האמצעים הטכנולוגיים הקיימים היום, מאפשרים לצערנו, כניסה מאוד בוטה לפרטיות שלנו ופגיעה בהם, מבלי שאנחנו יכולים להגן על עצמנו, לעיתים, באופן אמיתי. 

בעבר, היה מאוד קשה לפלוש לפרטיות שלנו והיה מאוד קשה לחשוף אותה, מאחר ולא היו אמצעים שיכלו לעשות את זה. היום, באמצעות האינטרנט והסלולר, הרי שאפשר גם לפלוש לפרטיות שלנו וגרוע מכך, אפשר לחשוף את הדברים שאנחנו מבקשים להסתיר. לעיתים, זה נעשה אפילו מבלי שאנחנו מודעים לכך, למשל, דרך אפליקציות או אמצעים אחרים. 

לכן, כל הנושא של פגיעה בפרטיות עולה לכותרות באופן תדיר. אנחנו יודעים שחברות רבות נאלצו לשנות את דרכי ההתנהלות שלהן מול לקוחות, ולהצהיר שאין אינן פוגעות בפרטיות שלהם, אינן מעבירות נתונים ומידע שהלקוחות משתפים דרך האפליקציה או באמצעים אחרים, או להבדיל, הן מבקשות את הסכמת הלקוחות לשם כך. 

כיצד אנחנו יכולים להיאבק בפגיעה בפרטיות

אם אנחנו חשים שהפרטיות שלהם נפגעה או נפגעת באופן תדיר, מסיבה כזו או אחרת, אזי שעלינו לשכור עורך דין שידע כיצד לנקוט צעד מעשי כנגד זה, קרי צעד משפטי, כאשר המשמעות היא שהוא יפנה אל אותם גורמים שהפרו ופגעו בפרטיות שלנו ויטפל בהם בהיבט המשפטי. 

צריך לומר, הפרה של פרטיות של אדם, היא לא רק מעשה של חברות שמשתמשות במידע שהן מקבלות מאיתנו, אלא גם של גורמים פרטיים אשר חושפים פרטים אישיים ללא רשות. דבר זה נעשה היום לא מעט, בין אם זה בפייסבוק, בוואטסאפ או באמצעים טכנולוגיים אחרים שעומדים לרשותם.

אהבתם את המאמר שתפו אותו עם חברים

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם? מאמרים נוספים בתחום

עורך דין חוזים
Blog
dzrihen@gmail.com

עורך דין חוזים

מבלי שעורך דין לחוזים יהיה מעורב בהסכמים שלכם מול כל גורם אתו תרצו לסגור חוזה – עלולות להיות השלכות חמורות. אתם יכולים לשלם הרבה יותר

קרא עוד »