איך לגשת למבחן מיני מנטל

אנשים רבים דואגים לבטח את עצמם מול חברות הביטוח השונות למקרים בהם הם יהפכו להיות סיעודיים, ומשום כך יזדקקו לעזרה של אדם אחר לצורך ביצוע פעולות יומיומיות פשוטות כמו אכילה, הליכה, רחצה, לבישה ועוד. חולה סיעודי מוגדר ככזה מבחינה פיזית וגם מבחינה מנטלית, כך שאם קיימת פגיעה ביכולת הקוגניטיבית של האדם – הוא מוגדר כסובל מתשישות נפש, והוא למעשה הופך להיות חולה סיעודי.

מהו מבחן מיני מנטל

מכיוון שיש צורך לבדוק את יכולתו הקוגניטיבית של אדם לצורך אבחון המחלה והקושי התפקודי שלו, עליו לערוך מבחן קצר הנקרא מבחן מיני מנטל. זהו מבחן שמטרתו לבחון את התפקוד הקוגניטיבי של החולה, וגם לקבוע את רמת מחלת הדמנציה ממנה הוא סובל ובאיזה שלב היא.

כיצד לבצע את המבחן

מבחן מיני מנטל כולל מגוון של שאלות ומשימות שעל הנבדק לבצע לצורך ההערכה תפקודית כמו שאלות כלליות של יום, תאריך ושעה נוכחית, שאלות כלליות של חישוב וגם משימות כתיבה. למעשה, המבחן בוחן כמה כישורים קוגניטיביים בסיסיים כמו התמצאות במקום, זמן, זיכרון, שפה, חישוב והעתקה.

משום כך, יש לגשת אל מבחן מיני מנטל כאשר הנבדק עירני ביותר, ולפני שהוא נטל תרופות כלשהן כדי לשמור על צלילות המחשבה ואפקטיביות המבחן המנטלי שהוא עומד לבצע.

מהן ההשלכות של תוצאות המבחן

המבחן מחולק למספר תחומים, כאשר בכל תחום ניתן מספר נקודות על פי התשובות שהנבדק מוסר. הציון המירבי של המבחן הינו שלושים נקודות. נבדק המקבל מעל 24 נקודות נמצא בטווח התקין ואינו סובל מבעיה קוגניטיבית, נבחן שמקבל ציון בין 18 ועד 24 נקודות ככל הנראה סובל מתחילת הליך דמנציה וקיימת פגיעה קוגניטיבית מסוימת, ואילו נבדק המקבל מתחת ל-17 נקודות נחשב כסובל מבעיה קוגניטיבית מתקדמת.

לסיכום, באמצעות מבחן מיני מנטל ניתן לקבל תמונת מצב בנוגע למצבו הקוגניטיבי של אדם, וכך להגיש תביעת סיעוד כלפי חברות הביטוח לצורך קבלת תגמולי הביטוח שהוא זכאי להם כחוק. במקרים של תביעת גמלת סיעוד מומלץ להיעזר בשירותי עו"ד תביעות סיעוד מנוסה בתחום.

אולי יעניין אתכם? מאמרים נוספים בתחום

ייעוץ משפטי

כל אדם נזקק, זקוק או יזדקק לייעוץ משפטי לפחות פעם אחת בחייו. ייעוץ משפטי נוגע בכל אספקט של החיים: פיננסים, מקרקעין או נדל”ן, פלילי, מזונות,

קרא עוד »

זכאות לקנאביס רפואי

כמו בכל תרופה, אם החולה מרגיש שיש לו את התנאים המאפשרים את לקיחתה, הוא יוכל לקבלה על ידי הרופא הפרטי שלו. זכאות לקנאביס רפואי אינה

קרא עוד »

כמה עולה חוקר פרטי

מחירו של חוקר פרטי הוא לא זול כמו שבטח חלקכם יודעים. העבודה המאומץ ולעיתים המסוכנת שעושים חוקרים פרטיים, יכולה להיות ההבדל בין זיכוי לאישום בבית

קרא עוד »