3 דברים שחשוב לדעת על הסכם ממון

בשנים האחרונות, יותר ויותר זוגות בוחרים לערוך הסכם ממון לפני החתונה. הסכם זה מאפשר להם לקבוע כיצד הם יחלקו את הרכוש והנכסים איתם הם באים לקשר וכן אלה שיווצרו בזמן שהם נשואים, בין אם זה מעבודה, השקעות או בכל דרך אחרת. 

הרעיון שעומד מאחורי הסכם ממון הוא להימנע ממצב בו בני זוג מחליטים להתגרש ואז בית משפט הם יצטרכו לחלק את הרכוש, נכסים וכסף באופן כזה שיפגע בצד שהביא לקשר יותר מאשר הצד השני. זו הסיבה שהרבה פעמים הסכמי ממון נחתמים, לרוב, בין זוגות שאחד מהם מגיע ממשפחה עשירה והשני לא, או כשמדובר על בני הזוג ששניהם מגיעים ממשפחות עשירות ואף צד לא היה רוצה שהאינטרס הכלכלי של המשפחה יפגע. קבלו ייעוץ והקליקו לאתר של עו"ד לירון ישראלי ומיכאל בן יאיר המומחים בתחום.

יחד עם זאת, ישנם דברים מסוימים שחשוב לדעת על הסכמי ממון ולזכור שהם לא חד משמעיים. כלומר, עצם העובדה שזוג חותם הסכם ממון לא בהכרח מחייב את בית המשפט לקבל אותו באופן מוחלט. 

3 דברים שצריך לשים לב אליהם

דבר ראשון, ההסכם חייב להיות הגון, הוא חייב להיחתם מרצון, ולמרות שיש הסכם בין הצדדים שאמור להגן על צד אחד, אזי שהצד החזק חייב לקבוע מה הוא נותן לצד השני. 

דבר שני, בדרך כלל הסכמי ממון לא יתייחסו לילדים אלא אם יש הסכמה של שני הצדדים שאחד מבני הזוג לא לוקח אחריות על גידול הילד בשום היבט והצד השני מסכים לו. בית המשפט יכול שלא להסכים לכך ולחייב את שני הצדדים לקחת אחריות לטובת הילד. 

דבר שלישי, ההסכם חייב להיחתם על יד שני הצדדים, הוא צריך להיות מנוסח על ידי עורך דין להסכם ממון בראשון לציון (למשל) וכן הוא חייב לקבל אישור מבית המשפט. 

 

אולי יעניין אתכם? מאמרים נוספים בתחום

ייעוץ משפטי

כל אדם נזקק, זקוק או יזדקק לייעוץ משפטי לפחות פעם אחת בחייו. ייעוץ משפטי נוגע בכל אספקט של החיים: פיננסים, מקרקעין או נדל”ן, פלילי, מזונות,

קרא עוד »

זכאות לקנאביס רפואי

כמו בכל תרופה, אם החולה מרגיש שיש לו את התנאים המאפשרים את לקיחתה, הוא יוכל לקבלה על ידי הרופא הפרטי שלו. זכאות לקנאביס רפואי אינה

קרא עוד »

כמה עולה חוקר פרטי

מחירו של חוקר פרטי הוא לא זול כמו שבטח חלקכם יודעים. העבודה המאומץ ולעיתים המסוכנת שעושים חוקרים פרטיים, יכולה להיות ההבדל בין זיכוי לאישום בבית

קרא עוד »