הסכם ממון על העסק המשפחתי – מה זה אומר?

בין בני זוג עשויים להיות עניינים כלכליים רבים אשר משליכים על ההחלטות שלהם. כך זה כאשר בני הזוג מנהלים עסק משפחתי משותף. מה שאומר שהקשר הזוגי שלהם עמוק יותר, והוא כולל גם פן עסקי שכרוך בעניין. הכול טוב ויפה כל עוד בני הזוג חיים באחווה ובשלום ומנהלים בשיתוף פעולה הדדי את העסק שלהם. אבל כאשר עניינים מתחילים לחרוק והזוגיות מקרטעת, גם העסק עשוי להיות בסיכון ממשי.

מה באשר לעסק?

כדי להיות בטוחים שהעסק שלכם ימשיך להתנהל ולהתפתח למרות שמערכת הזוגיות שלכם בדעיכה. ועל מנת להפריד בין השניים כדי למנוע השלכות ונזקים חשוב לערוך הסכם ממון על העסק המשפחתי. כך אפשר להגדיר את חלקו של כל אחד מבני הזוג בעסק. את הזכויות ואת החובות, את החלק ואת המחויבות. בצורה כזו ניתן לשמור על העסק, ולהגן עליו מפני קריסה או פירוק גם אם חלילה בני הזוג יגיעו לרגעים של פרידה.

הסכם ערוך ומקצועי

חשוב מאוד לערוך את ההסכם אצל עורך דין הסכם ממון מומחה. עורך דין בתחום זה מכיר היטב את התחום ויודע כיצד לערוך את הסכם הממון בהתאמה מדויקת לצרכים הספציפיים של בני הזוג. בהתאם לנתונים הנוכחיים ולפי הרכוש המשותף שלהם יערוך עורך הדין את ההסכם, וידא כי כל האפשרויות תעלינה על הכתב. כך שהעסק יהיה מבוטח מפני נזקים בגין פרידה בין בני זוג. חשוב כי שני בני הזו יהיו שותפים בכתיבת ההסכם ושכל הפרטים בו יעברו את הביקורת ואת האישור שלהם. כך כל אחד מהם יוכל להיות בטוח שיש לו זכויות בעסק, ואין לו סיבה לחשוש על הרכוש ועל העסק בו הוא משקיע את נשמתו ואת כוחותיו.

מניעת חיכוכים בתהליך גירושין

בשנים האחרונות עוד ועוד זוגות בוחרים לערוך הסכם ממון מפורט אשר נועד להביא אותם להבנה הדדית אשר תוכל לחסוך להם הרבה כאב לב ועגמת נפש במקרה והם יחליטו להתגרש. כי כאשר כל הפרטים מלובנים ומסוכמים אין על מה להתווכח.

אהבתם את המאמר שתפו אותו עם חברים

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם? מאמרים נוספים בתחום

עורך דין חוזים
Blog
dzrihen@gmail.com

עורך דין חוזים

מבלי שעורך דין לחוזים יהיה מעורב בהסכמים שלכם מול כל גורם אתו תרצו לסגור חוזה – עלולות להיות השלכות חמורות. אתם יכולים לשלם הרבה יותר

קרא עוד »