האם בעבירת סחר בסמים יש לצפות לענישת מאסר בלבד?

החוק בארץ אוסר על מכירה והפצה של סמים מכל סוג ובכל דרך אפשרית, כולל סמים "קלים", כגון מריחואנה. חשוב להבין כי החוק מתייחס הן לסוחרי סמים והן למתווכים השונים, הוא מדגיש בצורה מפורשת כי הסחר וההפצה של כל סוגי הסמים אסורים לחלוטין, בין אם מדובר על מכירה, החלפה או מתנה. העונש המקסימלי על סחר בסמים הינו תקופת מאסר של 20 שנים או קנס הגדול פי 25 מהקנס הקבוע בחוק העונשין, עונש זהה ניתן על גידול, ייצור והפקת סמים. לעומת זאת, העונש על החזקה סמים או שימוש בסמים לצריכה עצמית הינו נמוך יותר, היות והחוק מתחשב במטרה של הסם. לכן העונש על החזקת סמים או שימוש עצמי עומד על מאסר של 3 שנים או קנס הקבוע בחוק העונשין.

כל מה שחשוב לדעת על עבירת סחר בסמים

לפי החוק היבש, אדם אשר סידר לחבריו סמים, עלול להיכלא לתקופה של 20 שנים, היות והחוק קובע במפורש כי במסגרת חוקי עבירות סמים אין לסחור בסמים או לתווך בין המוכר לקונה. אך למעשה, במרבית המקרים בתי המשפט עושים הבחנה בין אדם שעוסק באופן קבוע בסחר בסמים לבין אדם אשר רכש סמים באופן חד פעמי, על מנת להעניק אותם במתנה או בתשלום לחבריו. ברוב המוחלט של המקרים, בתי המשפט יפסקו עונש קל משמעותית עבור אדם אשר רק רצה לסייע לחבריו, היות והוא אינו עוסק בסחר בסמים או בתיווך של עסקאות סמים על בסיס קבוע. אך על מנת להגיע לעונש המוקל, יש צורך להיעזר בשירותיו של עורך דין מקצועי ומנוסה שמתמחה בתחום. רק עורך דין שמגיע מהתחום יודע בדיוק כיצד להציג את טענותיו, במטרה לשכנע את השופט כי מדובר על אירוע חד פעמי.

אולי יעניין אתכם? מאמרים נוספים בתחום

תביעה נגד חברת ביטוח סיעודי

תביעה נגד חברת ביטוח סיעודי

אחד הביטוחים החשובים ביותר שאנחנו יכולים להחזיק ברשותנו, הוא ביטוח סיעודי. מדובר על פוליסה שמטרתה לאפשר לנו לקבל מימון לטיפולים סיעודיים, כולל מימון להעסקת מטפל

קרא עוד »