מסחר במטבע דיגיטלי – האם הוא ייצא מחוץ לחוק

חוק בנק ישראל קובע ששום אדם זולת בנק ישראל עצמו יוציא מטבע שמהווה תחליף למטבע. לכאורה, ניתן לומר בהתאם לחוק זה, שמסחר בביטקוין איננו דבר חוקי שכן, מדובר על מטבע שלא הוגדר כמטבע על ידי בנק ישראל. אולם, המטבע המדובר בחוק זה, איננו מדבר על תחום המטבעות המבוזרים, אלא על זיופים מסוג אחר. נכון להיום, אין איסור לסחור במטבע דיגיטלי. חשוב מאוד לדעת שלא פעם רכישות באמצעות מטבע דיגיטלי או מכירות באמצעות מטבע דיגיטלי, יהיו כפופות למס בהתאם ההחלטה של רשות המיסים אודות מס על מטבעות מבוזרים.

מטבעות דיגיטליים

מאז שהביטקוין נוצר בשנת 2009, הוערמו לא מעט קשיים על השימוש בו ובכלל על עולם הקריפטוגרפיה. על אף שבחוק הפיקוח על שירותים פיננסיים מוסדרים שהתקבל בכנסת, ענף נותני השירות במטבע וירטואלי מוכר כעסק לגיטימי אשר דורש רישיון, הרי שכאשר מדובר על ההכרה בכלל המדינות בעולם במטבעות הדיגיטליים, ניתן לראות שחלק מהמדינות הוציאו את המסחר במטבעות הללו מחוץ לחוק לגמרי וחלק מהמדינות אימצו את המטבעות הללו כאמצעי תשלום לגיטימיים לכל דבר. בישראל כאמור, בחרו להותיר את המטבעות הדיגיטליים במצב שבו הם אינם מכירים בו כמטבע או כסחורה, אך בשל העובדה שאין הסדרה בנושא, המדינה כן מחייבת את המסחר באמצעות מטבעות דיגיטליים במס.

רגולציה מסודרת למטבעות דיגיטליים

על אף שכאמור, אין איסור כיום בישראל לסחור במטבעות דיגיטליים, ראו כאן, הרי שמסחר במטבעות דיגיטליים בישראל, עדיין בעייתי בשל העובדה שהמטבעות הדיגיטליים חסרי רגולציה. לא מעט משקיעים ועסקים בישראל אינם מצליחים להשתמש כפי שהם רוצים להשתמש במטבעות הללו. השאיפה היא בעצם לקיים רגולציה מסודרת עבור מטבעות דיגיטליים, אשר תאפשר גם לעסקים קטנים לקבל אותם כאמצעי תשלום לכל דבר וכן תאפשר לכל אזרח לסחור בו בדיוק כפי שהוא רוצה. בשל העובדה שמדובר במטבעות בעלות חסר רגולטורי, הרי שלא מעט אזרחים בישראל מתקשים לסחור בהם גם אם הם רוצים בכך  ולכן כאמור, על אף שמדובר במסחר מותר על פי חוק, הרי שלא כולם יכולים לבצע אותו.

מידע מקצועי תמצאו באתר חברת ביטס אוף גולד

אהבתם את המאמר שתפו אותו עם חברים

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם? מאמרים נוספים בתחום

Blog
dzrihen@gmail.com

תביעת נזיקין – דיני נזיקין

כל אחד מאתנו חשוף לנזקים שונים במהלך החיים. זה יכול להיות בגין תאונת עבודה, פגיעה, תאונת דרכים וכיוצא באלו. במקרים אלו יתעורר צורך לפנות אל

קרא עוד »