תאונת דרכים, איך יודעים מי אשם?

המאמר מטעם עו"ד פייפר-כהן 

תאונת דרכים מתרחשת ברוב המקרים ללא כל התראה מוקדמת, ובסערת רגשות תצטרכו לקבל לא מעט החלטות חשובות וקריטיות. במסגרת תאונת הדרכים יכול להיגרם נזק גם לרכוש וגם לבני אדם, ובסופו של יום מי שיהיה אשם בתאונה הוא או חברת הביטוח שלו צריכה להיות ערבה לנזק. מהסיבה הזאת ברוב המקרים כאשר מדובר על תאונות דרכים ישנה מלחמת גרסאות שבמסגרתה צריך להחליט מי מבין הנהגים הוא האשם בתאונה.

אז רגע לפני שאתם רצים ומתחילים להאשים את הצד השני, קחו נשימה עמוקה ונסו להבין כיצד תוכלו לבצע בצורה חכמה יותר את הצעדים שלכם. בסופו של יום כאשר אתם מעורבים בתאונת דרכים מדובר בסיטואציה לא נעימה ולפעמים אף טראומתית, ולכן אסור לכם לקבל החלטות שעלולות בסופו של דבר לפגוע בסיכויים שלכם לקבל את אשר מגיע לכם.

איך יודעים מי האשם בתאונה?

ברוב המקרים התשובה על השאלה הזאת היא איננה חד משמעית. ישנם לא מעט גורמים שיכולים לגרום לתאונת דרכים, בין היתר אופן הנהיגה של שני הנהגים או אפילו תנאי מזג האוויר שיכולים לגרום לתאונה. ברוב המקרים שאלת האחריות היא מורכבת מאוד, וכל אחד מהנהגים יטען כי הוא לא זה שגרם לתאונה, ומכאן השאלה יכולה להישאר פתוחה.

כאשר אין הסכמה בין הצדדים, המחלוקת בניהם תועבר אל בית המשפט שם חשוב מאוד שתקבלו את הייצוג ההולם על מנת שתוכלו להביא את הטענות שלכם לידיי ביטוי. בית המשפט ידון בצורה שקולה בטענות של הצדדים, ובסופם הוא זה שיכריע מי אשם בתאונה והאם ישנו צורך לשלם פיצויים לצד הנפגע בהתאם לסיטואציה בשטח.

אסור לכם להקל ראש בנושא הזה, כאשר במידה ואינכם אשמים בתאונה תוכלו לקבל את המגיע לכם בתוך זמן קצר – אך רק בעזרתם של עורכי דין אשר מכירים את התחום בצורה טובה. עו"ד תאונות דרכים מנוסה יסביר לכם בדיוק כיצד לנסח את הטיעונים בפני בית המשפט וכיצד תוכלו להסביר בדיוק מה התרחש בעת התאונה על מנת שבסופו של יום יקשיבו לצד שלכם.

אולי יעניין אתכם? מאמרים נוספים בתחום

ייעוץ משפטי

כל אדם נזקק, זקוק או יזדקק לייעוץ משפטי לפחות פעם אחת בחייו. ייעוץ משפטי נוגע בכל אספקט של החיים: פיננסים, מקרקעין או נדל”ן, פלילי, מזונות,

קרא עוד »

זכאות לקנאביס רפואי

כמו בכל תרופה, אם החולה מרגיש שיש לו את התנאים המאפשרים את לקיחתה, הוא יוכל לקבלה על ידי הרופא הפרטי שלו. זכאות לקנאביס רפואי אינה

קרא עוד »

כמה עולה חוקר פרטי

מחירו של חוקר פרטי הוא לא זול כמו שבטח חלקכם יודעים. העבודה המאומץ ולעיתים המסוכנת שעושים חוקרים פרטיים, יכולה להיות ההבדל בין זיכוי לאישום בבית

קרא עוד »