איך מגישים תביעה לפיצויים מגרמניה בצורה נכונה?

לאחר תום השואה, עלתה שאלת הפיצויים אשר ניצולי השואה זכאים להם בשל הרדיפות, הזבל והאובדן אשר הם עברו בשואה. לאורך השנים ואפילו עד היום, מתנהל משא ומתן מול הגרמנים הנוגע לשאלת הזכאות של הפיצויים. בעקבות הדיון המתמיד מול הממשלה הגרמנית אודות תנאי הזכאות של פיצויים מגרמניה לניצולי שואה, חלק מניצולי שואה שבעבר לא היו זכאים לפיצויים, זכאים בתנאים מסוימים לפיצויים הללו כיום. כמו כן, ישנם ניצולי שואה אשר בעבר לא היו מעוניינים לממש את הזכאות שלהם לפיצויים מהגרמנים וזאת בשל העובדה שהם חשו שכך הם מעניקים לנאצים את סליחתם. אולם במהלך הזמן הבינו אותם ניצולי שואה שמדובר על כסף שיכול לסייע להם וקבלת הכסף איננה אומרת דבר. במקרה שכזה יכול ניצול שואה לממש את זכותו באופן מאוחר.

איזה רשויות עוסקות בפיצויים הקבועים?

אז איך מגישים תביעה לפיצויים מגרמניה? הפיצויים הקבועים אשר קרויים גם "רנטות" מוענקים על ידי כמה גופים: הלשכה לשיקום נכים במשרד האוצר, ועידת התביעות החומריות נגד גרמניה וכן, באופן ישיר על ידי גרמניה. בשל ריבוי הגופים העוסקים בהעברת הכספים, לא פעם תביעה עבור פיצויים נופלת בין הכיסאות וניצולי שואה אשר זכאים לפיצויים הללו, אינם מקבלים אותם. לא פעם, גם יורשיו של ניצול שואה אשר זכאי לקבל את הפיצויים המדוברים, מתקשים לקבל אותם ונתקלים בהליך בירוקרטי מתיש ותובעני.

כיצד תקבלו את הפיצויים בצורה נכונה?

על מנת לקבל את הפיצויים הרלוונטיים בצורה הנכונה והטובה ביותר, כדאי מאוד לתת לגופים העוסקים בתחום הגשת תביעות לפיצויים עבור ניצולי שואה, לעשות זאת עבורכם. גופים מעין אלה יסייעו לכם להגיש את התביעה בצורה הנכונה, המדויקת והטובה ביותר, לגוף הרלוונטי וכך לקבל את הפיצויים המגיעים לכם באופן קל ומהיר.

המידע באדיבות עו"ד סיבר וויצקר

אהבתם את המאמר שתפו אותו עם חברים

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם? מאמרים נוספים בתחום

עורך דין חוזים
Blog
dzrihen@gmail.com

עורך דין חוזים

מבלי שעורך דין לחוזים יהיה מעורב בהסכמים שלכם מול כל גורם אתו תרצו לסגור חוזה – עלולות להיות השלכות חמורות. אתם יכולים לשלם הרבה יותר

קרא עוד »