תעודת זכאות למחיר למשתכן האם זה עדיין רלוונטי?

תעודת זכאות היא תעודה אשר מעידה שהאוחז בה זכאי לרכוש דירה בתוואי הייחודי של מחיר למשתכן. באופציה זו הוצעו בשנים האחרונות מאות דירות במחירים אטרקטיביים מול מחירי הדירות בשוק החופשי.

במקרים מסויימים יש אפשרות לקחת משכנתא אך מומלץ לעשות זאת לאחר שמבררים את כל הפרטים על ידי יועץ מומחה בתחום.

 

זכאות לדירה במחיר למשתכן

תעודת הזכאות ניתנת לכמה רבדים באוכלוסייה, בהתאם למסמכים שיוגשו לגורמים הרלוונטיים.

  • זוגות נשואים או ידועים בציבור.
  • יחידים אשר גילם מעל לגיל 35 אשר הם רווקים או אלמנים.
  • גרושים למעלה מעשר שנים, ללא ילדים אשר גילם הוא מעל גיל 35.
  • חד הוריים, הורים לילד אחד ומעלה בקריטריונים ספציפיים.
  • נכים בקריטריונים שנקבעו ועוד.

 

תוכניות מחיר למשתכן

תנופת הבנייה בעקבות הפרויקטים של מחיר למשתכן הייתה עצומה וגררה אחריה באופן טבעי זכאים רבים, אשר הנפיקו את התעודות הללו וכך הצליחו לרכוש דירה.

בשנה האחרונה, הקצב הואט באופן משמעותי, אך עדיין קיימים מיזמים בבנייה ומיזמים אשר אמורים להיבנות כיוון שמשפחות זכו בדירות הללו.

 

המשך בניית מבנים במסגרת תוכנית ממשלתית זו

לאור המצב במשק קיימת אי וודאות רבה לגבי המשך הדרך, אך לאחרונה הייתה הגרלה נוספת של כמה מאות יחידות דיור, כך שמי שעומד בקריטריונים יכול להוציא את התעודה ולהירשם באמצעותה לפרויקטים בערים השונות.

מעבר לכך עקב סיבות שונות זכאים אשר זכו בדירות בפרויקטים מסוימים, החליטו בסופו של דבר לא לרכוש את הדירה. הסיבות לכך הן רבות אך בעיקר עקב העובדה שמשפחות זכו בדיור בעיר אחרת ולא בעיר המגורים שלהם והם אינם מעוניינים לגור במקום שהוא מרוחק ממקום העבודה, או מהמשפחה המורחבת שלהם.

לאור הוויתורים עדיין קיים מלאי של דירות מחיר למשתכן ולכן אפשר להוציא תעודת זכאות ולרכוש אותן אם המיקום וגודל הדירה מתאימים.

 

למידע וייעוץ מקצועי על ידי מומחה הכנסו עוד היום לאתר של חברת תשואות פיננסים.

אולי יעניין אתכם? מאמרים נוספים בתחום

ייעוץ משפטי

כל אדם נזקק, זקוק או יזדקק לייעוץ משפטי לפחות פעם אחת בחייו. ייעוץ משפטי נוגע בכל אספקט של החיים: פיננסים, מקרקעין או נדל”ן, פלילי, מזונות,

קרא עוד »

זכאות לקנאביס רפואי

כמו בכל תרופה, אם החולה מרגיש שיש לו את התנאים המאפשרים את לקיחתה, הוא יוכל לקבלה על ידי הרופא הפרטי שלו. זכאות לקנאביס רפואי אינה

קרא עוד »

כמה עולה חוקר פרטי

מחירו של חוקר פרטי הוא לא זול כמו שבטח חלקכם יודעים. העבודה המאומץ ולעיתים המסוכנת שעושים חוקרים פרטיים, יכולה להיות ההבדל בין זיכוי לאישום בבית

קרא עוד »