האם ניתן למחוק רישום פלילי?

לא רק פושעים עשויים למצאו את עצמם מתמודדים עם רישום פלילי. גם אדם ישר דרך עלול להיכשל ולמעוד ולהגיע למצב אשר בו הוא מורשע. ההרשעה לא עושה טוב עם שמו ולא פעם זה עשוי לפגוע בו גם מהבחינה הכלכלית.

עקרונית, לאחר הרשעה בבית המשפט, יש להמתין 10 שנים לאחר תום תקופת ההתיישנות. תקופת ההתיישנות עומדת על עד 15 שנה כאשר לאחר מן יש להמתין עוד 10 שנים עד שאפשר יהיה למחוק את הרישום הפלילי. למעשה ישנם דרכים לקצר את זמן ההמתנה של תקופת ההתיישנות כמו גם את תקופת המחיקה בכמה וכמה דרכים. בין היתר, על ידי הגשה של בקשת חנינה לנשיא המדינה.

מהי המשמעות של מחיקת הרישום הפלילי?

כאשר מדובר על מחיקת רישום פלילי, לא מודבר בעצם על רישום אשר נמחק לחלוטין. למעשה הרישום נשאר במאגרי המשטרה בכל מקרה. המשמעות של מחיקת הרישום הפלילי היא למעשה שהמידע לא יעבור אל גורמים שונים אשר אלו יכלו מבחינה חוקית לעיין במרשם הפלילי, וכך מתבצע שינוי עילת סגירה של תיק.

אדם שזכה במחיקת רישום פלילי, הרי שמספר הגורמים אשר יוכלו לעיין במרשם הפלילי ירד באופן משמעותי. לעשה ממי שיהיה בכל זאת רשאי לעיין בו יהיה רק קבוצה מצומצמת של גורמים. כמו משטרת ישראל, השב"כ, צה"ל, הממשלה, היועץ המשפטי, הוועדה למינוי שופטים ועוד מספר גורמים בודדים הנחשבים גורמי עילית.

עורך דין מומחה למחיקת רישום פלילי

חשוב לדעת כי לצורך מחיקת רישום פלילי, יש לפנות אל עורך דין אשר זוהי ההתמחות שלו. הוא בעל ניסיון בתחום ויש לו עבר של מחיקת רישום פלילי.

הדרך של מחיקת רישום פלילי עוברת כאמור דרך פנייה אל נשיא המדינה בבקשה לחנינה. עורך דין מנוסה ידע איך וכיצד לטפל בכל תיק וכיצד להגיש את הבקשה באופן כזה שהיא אכן תתקבל בסופו של דבר.

אנשים שרוצים ליהנות מעבר נקי ולדעת כי לא כל מעשה פלילי שהם עברו או מעידה כלשהי שהובילה להרשעה תעכיר ותכתים את שמם הטוב לאורך זמן, מוזמנים לפנות אל עורך דין מקצועי ולהיעזר בשירותיו על מנת ליהנות ממחיקת הרישום על ידי שהם יקבלו חנינה מהנשיא.

אולי יעניין אתכם? מאמרים נוספים בתחום

ייעוץ משפטי

כל אדם נזקק, זקוק או יזדקק לייעוץ משפטי לפחות פעם אחת בחייו. ייעוץ משפטי נוגע בכל אספקט של החיים: פיננסים, מקרקעין או נדל”ן, פלילי, מזונות,

קרא עוד »

זכאות לקנאביס רפואי

כמו בכל תרופה, אם החולה מרגיש שיש לו את התנאים המאפשרים את לקיחתה, הוא יוכל לקבלה על ידי הרופא הפרטי שלו. זכאות לקנאביס רפואי אינה

קרא עוד »

כמה עולה חוקר פרטי

מחירו של חוקר פרטי הוא לא זול כמו שבטח חלקכם יודעים. העבודה המאומץ ולעיתים המסוכנת שעושים חוקרים פרטיים, יכולה להיות ההבדל בין זיכוי לאישום בבית

קרא עוד »