מי זכאי להחזר מס? בדקו את זכאותם

החזר מס מתבצע לאחר בדיקת מסמכים שונים המוגשים על ידכם ובמידה ונמצא על ידי רשויות המס שאתם אכן זכאים להחזר מס הכנסה, תקבלו את התשלום. זה נשמע פשוט, אבל לפעמים זה יכול להיות טרחה ולכן רבים שזכאים להחזר מס עושים זאת דרך חברות וגופים שבודקים באמצעות חישוב החזר מס מי זכאי להחזרי מס ולכן אתם יכולים לבדוק אם אתם גם זכאים להחזר מס דרך אותם גופים שעושים זאת עבורכם.

הגשת ההחזר מתבצעת באמצעות הגשת מסמכים שונים כמו תלושי שכר, מסמכים המעידים על האפשרות שאתם זכאים להחזר מס, כמו לימודים ועוד פרמטרים שקובעים מי זכאי להחזר מס. ישנם הרבה פרמטרים כאלה ולכן הדרך הטובה ביותר לבדוק אם אתם זכאים להחזר מס, היא לפנות לאותם חברות שמבצעות את הבדיקה הזו, להגיש להם את המסמכים הרלוונטיים ולהמתין לתשובה. אז אם אתם רוצים לדעת מי זכאי להחזר מס, התשובה היא שמבחינת פוטנציאל, כל אחד יכול להיות זכאי להחזר מס אם הוא עושה את הבדיקה הזו ונמצא שמגיע לו החזר מס. לכן כדאי גם לכם לבדוק את זה. מקור והעתק של ההחזר.

מה אני צריך לעשות כדי לבדוק אם גם אני זכאי להחזר מס?

קודם כל אתם צריכים להעביר מסמכים רלוונטיים לחברה שעוסקת בבדיקת זכאות להחזר מס. נציג של החברה יפרט בפניכם את המסמכים הרלוונטים. תצטרכו גם למלא טופס אשר כולל את המידע ופרטים עליכם, כולל מספר חשבון בנק שאליו יועבר החזר המס במידה ונמצא שאתם זכאים להחזר של מס הכנסה. בחברה שעושה את בדיקת החזר מס הכנסה, כולים לעזור לכם במילוי הטפסים הרלוונטיים על מנת שתעשו זאת בצורה מדויקת וללא טעויות שעשויות לפגום או לעכב את תהליך הבדיקה להחזר מס ואת ההחזר בפועל והם כמובן יפרטו בפניכם איך מתבצע כל התהליך ואת הערכת הזמנים לגבי התהליך.

 

הגשת תביעת ביטוח אובדן כושר עבודה עם עורך דין

אובדן כושר עבודה הוא הפחתה ביכולתו של אדם להרוויח הכנסה עקב פגיעה אישית. מצב זה נוצר בדרך כלל כאשר הפציעה חמורה וגורמת לנפגע לנכות או לעבור לתחום עבודה אחר. לדוגמה, אדם שעבד בתפקיד שדרש הרמה מתמדת, שסבל מפציעה מתישה בכתף, לא יוכל לחזור לעבודה מסוג זה. נזקים הנובעים מאובדן כושר עבודה יכולים להביא לפיצוי לנפגע התאונה. אובדן כושר עבודה מתייחס להפסדים הכלכליים שאדם יסבול עד לסיום תוחלת חיי העבודה והחיים שלו.

אובדן כושר עבודה לעומת אובדן שכר

אשר אדם נפגע בתאונה, מקובל שהוא יאבד זמן מהעבודה. ייתכן שנפגע התאונה יצטרך לפנות לחדר מיון או לרופא לביקור מעקב בשעות העבודה הרגילות שלו. הרופא שלו עשוי להגביל אותו מעבודתו לפרק זמן מסוים עד שהפציעות שלו יחלימו.

ייתכן שהנפגע יצטרך לנצל את חופשת המחלה או החופשה שלו במהלך תקופת ריפוי זו.

נפגעים יכולים לקבל פיצויים בגין הפסדי שכר והטבות אלו.

בעוד ששכר אובדן מבוסס על הפסדים ספציפיים וניתנים לזיהוי, אובדן כושר עבודה מנסה לקבוע את ההשפעה הכוללת על יכולתו של הנפגע להתפרנס לאחר התאונה. אלו הפסדים פוטנציאליים לעתיד

הגשת תביעת ביטוח אובדן כושר עבודה עם עורך דין – מה צריך לדעת בנושא

מאחר ולעיתים ישנו קושי להוכיח אובדן כושר עבודה, על מנת שתקבלו את כל הפיצויים שמגיעים לכם מומלץ שתגישו תביעת ביטוח אובדן כושר עבודה באמצעות עורך דין אובדן כושר עבודה מומחה בתחום שמכיר את כל הבריוקריטת מול חברות הביטוח וידע לעזור לכם לקבל את הפיצוי המגיע לכם. עורך דין מומחה בתחום כמו עורך דין יניר הראל, יודע את החוק על בוריו ויידע להוכיח מול חברות הביטוח כי אכן קרתה פגיעה ואין ביכולתכם לעבוד בשל סיבות מסוימות: מחלה, פגיעה, תאונה ועוד.

 

ייעוץ משפטי

כל אדם נזקק, זקוק או יזדקק לייעוץ משפטי לפחות פעם אחת בחייו.

ייעוץ משפטי נוגע בכל אספקט של החיים: פיננסים, מקרקעין או נדל”ן, פלילי, מזונות, גירושין, אימוץ, חוזים ועוד.

בין אם אתם חותמים על חוזה דירה או שאתם משלמים דמי מזונות או אפילו אם אתם מבקשים אשרת שהייה לבן הזוג. כל אלה דורשים סיוע של עורך דין וקבלת ייעוץ משפטי והכוונה.

היכן ניתן להשיג ייעוץ משפטי?

מאחר והתחום של ייעוץ משפטי כל כך רחב והוא רק גדל וגדל בשנים האחרונות, ניתן להשיג אותו בכל מקום. גם במשרדים של עורכי דין וגם דרך האינטרנט.

ייעוץ משפטי באינטרנט

מקצוע עריכת הדין משתנה במהירות בשנים האחרונות. עם כניסת הטכנולוגיה והאינטרנט, יש ביקוש גדול לשירותים משפטיים. זה הוביל למספר גדל והולך של עורכי דין ומשרדי עורכי דין המציעים ייעוץ משפטי באינטרנט.

ייעוץ משפטי דרך עורך דין

כיום תוכלו למצוא לא מעט עורכי דין שמספקים שירות ייעוץ משפטי. כל מה שעליכם לעשות היא להבין מהי מהות הבעיה ולפנות לעורך דין שבקיא בחוקים. כלומר אם הסתבכתם בפלילים, מוטב שתקבלו ייעוץ משפטי והכוונה מעורך דין שמומחה בפלילים. אם אתם עומדים לפני חתימה על חוזה של רכישת דירה, מוטב שתקבלו ייעוץ משפטי והכוונה מעורך דין שמתמחה בתחום המקרקעין וכך הלאה.

החיסרון הוא ששירות של עורך דין יכול להיות מאוד יקר ולא כל אחד יכול להרשות לעצמו את זה.

ייעוץ משפטי דרך אתרי משפט

עם התפתחות האינטרנט בשנים האחרונות קמים יותר ויותר אתרים שמספקים תוכן משפטי רחב. שם תוכלו למצוא ייעוץ משפטי להמון סוגיות: מקרקעין, פלילי, בעיות מס, נדל”ן, מסחר, דיני חוזים, תעבורה ועוד.

אם אתם מעוניינים לקבל ייעוץ משפטי מאתרים אלה מוטב שתבדקו את הדברים הבאים לפני: האם האתר מוכר ונחשב אמין, מי מפעיל את האתר (האם מדובר באתר לווין או זה אתר אמיתי שמופעל על ידי עורכי דין ומשפטנים), האם תוכלו למצוא פסקי דין באתר ועוד.

 

עורך דין דיני עבודה – תדעו את הזכויות שלכם

הסתבכתם עם המעסיק? לא יודעים מה לעשות כדי למצות את הזכויות שלכם? כל מה שאתם צריכים לעשות זה לפנות אל עורך דין דיני עבודה שיהיה מסוגל לעזור לכם כנדרש. זה יוכל לחסוך לכם לא מעט זמן יקר בהתעסקות מול המעסיק.

כאשר אתם בוחרים לפנות אל עורך דין, יש לכם אפשרות לברר את הזכויות שלכם ולהתנהל בצורה הטובה ביותר עבורכם. כך שאם אתם רוצים לדעת שאתם עושים כל מה שצריך על מנת לקבל את מה שמגיע לכם, אז לא יהיה כדאי לכם לפעול ללא עורך דין שיוכל לסייע לכם כנדרש.

תנו לעורך דין לעזור לכם כנדרש

אם אתם לא רוצים להסתבך מבחינה משפטית ולגלות שאתם לא פועלים בצורה אחראית במצב שבו אתם נמצאים, יהיה כדאי לכם לפנות אל עורך דין שיוכל לעזור לכם כנדרש ולעשות כל מה שצריך על מנת להקל עליכם במישור הזה. כך תוכלו להיות רגועים בידיעה שאתם עושים את הצעד הנכון.

יש לא מעט סוגיות שצריכות להילקח בחשבון כאשר מתמודדים מול המעסיק מבחינה משפטית, כך שאם אתם רוצים לדעת שאתם שמים את עצמכם במצב הטוב ביותר למצות את הזכויות שלכם, אז זה ללא כל ספק משהו שיהיה כדאי לכם להתחיל להתחשב בו כבר בזמן הקרוב.

תקבלו את כל מה שמגיע לכם

במידה ומגיע לכם לקבל פיצוי מהמעסיק, וכעת אתם רוצים לפעול על מנת למצות את הזכויות שלכם באופן מוחלט, אז ההמלצה שלנו תהיה ליצור קשר עם עורך דין דיני עבודה ראוי שתוכלו לסמוך עליו כמו חן משרד עו"ד שיהיה מסוגל לעשות את העבודה שלו בצורה ראויה. זה יהיה הדבר החשוב ביותר שתצטרכו לעשות מבחינתכם.

זכאות לקנאביס רפואי

כמו בכל תרופה, אם החולה מרגיש שיש לו את התנאים המאפשרים את לקיחתה, הוא יוכל לקבלה על ידי הרופא הפרטי שלו. זכאות לקנאביס רפואי אינה ניתנת לכל אחד אלא למי שעומד בקריטריונים אותם הציב משרד הבריאות.

זכאות לקנאביס רפואי 

רק מטופלים שהם בעלי הסמכה לאחד מהתנאים המתאימים לקבלת קנאביס רפואי, זכאים לקבל קנאביס רפואי בישראל. תנאי כשירות שבדרך כלל מקבלים עליהם קנאביס רפואי:

 • מחלת אלצהיימר
 • טרשת צדדית אמיוטרופית (ALS)
 • הפרעת הספקטרום האוטיסטי (חייב לעמוד ב-DSM-5)
 • סרטן
 • הפרעה כרונית מוטורית או טיקים קוליים
 • כאב כרוני
 • איידס
 • מחלות מעי דלקתיות, כולל מחלת קרוהן
 • כאב בלתי נסבל
 • דום נשימה חסימתי בשינה
 • הפרעת דחק פוסט טראומטית (PTSD)
 • התקפים, כולל אלו האופייניים לאפילפסיה
 • התכווצויות שרירים חמורות ומתמשכות, כולל אלו האופייניות לטרשת נפוצה (MS)
 • מחלה סופנית, עם תוחלת חיים צפויה של פחות משנה
 • תסמונת טורט

יעילות הטיפול בקנאביס רפואי 

העדויות ליעילות הטיפול של קנאביס על פני מצבים שונים משתנות מאוד, וחסרים נתונים מקיפים על התנאים בהם אנשים משתמשים בקנאביס. הבאנו לעיל את נתוני הרישום של המדינה כדי לספק אומדנים ארציים המאפיינים את התנאים המתאימים להם מטופלים מורשים להשתמש בקנאביס רפואית. 

כאב כרוני, הוא מצב המזכה הנפוץ ביותר שדווח על ידי מטופלי קנאביס רפואי מתוך כל התנאים הכשירים שדווחו על ידי מטופלים.

מי יכול לקבל אישור לקנאביס? 

כל אדם שעומד בקריטריונים שהציב משרד הבריאות או כזה שראו לנכון לאשר לו הרופאים, יוכל לקבל אישור הוצאת רישיון לקנביס רפואי לשימוש בסם, בתנאי שיעבור וועדה מקצועית לאישורו.

נתקלים בבעיות הפרוצדורה להשגת אישור לשימוש בקנאביס רפואי? תוכלו לפנות למומחים במתן אישורי קנאביס, שיעזרו לכם לקבל את התרופה לשימוש עצמי.

כמה עולה חוקר פרטי

מחירו של חוקר פרטי הוא לא זול כמו שבטח חלקכם יודעים. העבודה המאומץ ולעיתים המסוכנת שעושים חוקרים פרטיים, יכולה להיות ההבדל בין זיכוי לאישום בבית המשפט או, שהיא יכולה להביא לכם ממצאים על בגידות, הונאה וכדומה.

כמה עולה חוקר פרטי 

חברות רבות כמו גם אנשים פרטיים, שוכרים חוקרים פרטיים לשלל עבודות מחקר ומעקב. היתרונות של חוקר פרטי הן בכך שהוא מסוגל להביא מידע למעסיק שלא תמיד היה יכול לעשות בעצמו. משכך, אם תהיתם כמה עולה חוקר פרטי, דעו כי עלותו של חוקר פרטי היא לא זולה אבל גם התשלום הגדול, יהיה שווה את השירות שתקבלו מהחוקר הפרטי.

היכן עובדים חוקרים פרטיים? 

חוקרים מיומנים נותנים שירות במספר תעשיות. הכישורים והמומחיות של חוקרים פרטיים, הם בעלי ערך במספר רב של תחומים הכוללים:

 • שירותי זיהוי פלילי בסייבר
 • שירותי הגנה אישית
 • חקירות סמויות
 • תוכניות מיון של ספקים ועובדים
 • שירותי התערבות במשבר פרטי או עסקי
 • אובדן קמעונאי ומניעה
 • שירותי חקירות פליליות
 • שירותי פוליגרף
 • שירותי נעדרים
 • מיונים לפני תעסוקה
 • חקירות אישיות

חלק מהחוקרים הפרטיים, מתמחים בתחום ספציפי, כגון אבטחה פרטית או משפט פלילי. איגוד החוקרים המקצועיים של ישראל, מכיר במספר מסלולים מיוחדים עבור חוקרים פרטיים הכוללים:

 • חקירה אזרחית
 • חקירה פלילית
 • מנהל עסקים חקירתי
 • קרימינולוגיה ומדעי ההתנהגות
 • טרור ומודיעין
 • משפט חקירות ואתיקה ועוד

מהן הדרישות כדי להיות חוקר פרטי? 

למרות שמיומנותו של של משרד חקירות כמו שירותי חקירות געש אינה דורשת בדרך כלל לרישיון ממלכתי, חברות חקירות פרטיות רבות דורשות מעובדיהן להחזיק בתואר ראשון במשפט פלילי או תוכנית דומה. יתר על כן, מכיוון שחוקרים פרטיים רבים עבדו בתחומים אחרים של אכיפת חוק או תחום המשפט הפלילי, הם בדרך כלל יהיו בעלי הכשרה פורמלית.

איך בוחרים עורך דין פלילי תותח

אם הואשמתם בעבירה פלילית, האינטרס שלכם הוא לפנות מיד לייעוץ משפטי מיומן. פשעים קלים לכאורה, יכולים עדיין להוביל לרישום פלילי, ורישום יכול לרדוף אתכם במשך שנים, עשורים או אפילו לכל החיים.

איך בוחרים עורך דין פלילי תותח 

בכל הנוגע להגנה פלילית, לא כל עורכי הדין נוצרו שווים. תוצאת התיק, תלויה במידה רבה בשאלה האם עורך הדין המתאים נמצא לצדכם, במיוחד כשמדובר בנושא של שחרור ממעצר למשל. המשיכו לקרוא למידע נוסף על בחירת עורך הדין הפלילי הטוב ביותר למצבכם הייחודי.

שאלות שכדאי לבחון את עצמכם בהן 

 • האם נוח לי לדבר בפתיחות עם עורך הדין?
 • אם אני לא אוהב את הדרך שבה התיק מטופל?
 • האם עורך הדין שלי מסביר דברים בצורה שאני יכול להבין?
 • האם נראה שעורך הדין שלי באמת דואג לי ולתוצאות התיק שלי?

מה לחפש בעורך דין פלילי 

למרות שאופי וחומרת הפשע ישפיעו במידה רבה על אופן הטיפול בתיק שלכם, כל אדם המואשם בפשע, צריך לוודא שעורך הדין שלו עומד בכל הקריטריונים הבאים.

ניסיון עם ההאשמות שאתם מתמודדים 

שכירת עורך דין פלילי בירושלים המתמחה בנהיגה בשכרות, עשויה להיות הבחירה הפחות טובה אם הואשמתם במעילה. המשפט הפלילי מורכב ומתפתח כל הזמן; חובה לעבוד עם עורך דין שיש לו ניסיון רב בפשע הספציפי שבו הואשמתם. 

עורכי דין מסוימים מתמקדים בפשעים אלימים, אחרים בפשעי סמים, ואחרים בעבירות צווארון לבן. הכינו שיעורי בית והתייעצו עם עורך דין שיש לו הבנה עמוקה על מה שעובר עליכם. 

רוב משרדי עורכי הדין, מציעים ייעוץ ראשוני חינם; נצלו את זה. אתם יכולים וצריכים לשאול שאלות כדי לקבוע אם לעורך הדין המסוים שאתם מראיינים, יש את הניסיון שאתם צריכים.

3 דברים שחשוב לדעת על הסכם ממון

בשנים האחרונות, יותר ויותר זוגות בוחרים לערוך הסכם ממון לפני החתונה. הסכם זה מאפשר להם לקבוע כיצד הם יחלקו את הרכוש והנכסים איתם הם באים לקשר וכן אלה שיווצרו בזמן שהם נשואים, בין אם זה מעבודה, השקעות או בכל דרך אחרת. 

הרעיון שעומד מאחורי הסכם ממון הוא להימנע ממצב בו בני זוג מחליטים להתגרש ואז בית משפט הם יצטרכו לחלק את הרכוש, נכסים וכסף באופן כזה שיפגע בצד שהביא לקשר יותר מאשר הצד השני. זו הסיבה שהרבה פעמים הסכמי ממון נחתמים, לרוב, בין זוגות שאחד מהם מגיע ממשפחה עשירה והשני לא, או כשמדובר על בני הזוג ששניהם מגיעים ממשפחות עשירות ואף צד לא היה רוצה שהאינטרס הכלכלי של המשפחה יפגע. קבלו ייעוץ והקליקו לאתר של עו"ד לירון ישראלי ומיכאל בן יאיר המומחים בתחום.

יחד עם זאת, ישנם דברים מסוימים שחשוב לדעת על הסכמי ממון ולזכור שהם לא חד משמעיים. כלומר, עצם העובדה שזוג חותם הסכם ממון לא בהכרח מחייב את בית המשפט לקבל אותו באופן מוחלט. 

3 דברים שצריך לשים לב אליהם

דבר ראשון, ההסכם חייב להיות הגון, הוא חייב להיחתם מרצון, ולמרות שיש הסכם בין הצדדים שאמור להגן על צד אחד, אזי שהצד החזק חייב לקבוע מה הוא נותן לצד השני. 

דבר שני, בדרך כלל הסכמי ממון לא יתייחסו לילדים אלא אם יש הסכמה של שני הצדדים שאחד מבני הזוג לא לוקח אחריות על גידול הילד בשום היבט והצד השני מסכים לו. בית המשפט יכול שלא להסכים לכך ולחייב את שני הצדדים לקחת אחריות לטובת הילד. 

דבר שלישי, ההסכם חייב להיחתם על יד שני הצדדים, הוא צריך להיות מנוסח על ידי עורך דין להסכם ממון בראשון לציון (למשל) וכן הוא חייב לקבל אישור מבית המשפט. 

 

עורך דין לירושה / העברת תמורה בין אחים

באמצעות עורך דין לירושה והעברת תמורה בין אחים תהיה לכם הזדמנות לסדר את העניינים המשפטיים הללו בצורה כזו שתהיה קבילה בבית המשפט, מה שיוכל למנוע סכסוכים עתידיים בנוגע לירושה למשל. לפיכך פנייה אל עורך דין תהיה חיונית על מנת שתהיה לכם אפשרות להיות בטוחים כי מסמך הירושה יתפוס בבית המשפט ולא יהיה פשוט לערער עליו מצד גורמים אחרים.

עורך דין לירושה יסייע בניסוח מסמך הירושה

שירותיו של עורך דין לירושה / העברה ללא תמורה בין אחים יוכלו להיות מאוד מועילים מכיוון שהוא יסייע בניסוח מסמך הירושה למשל וכך הוא יוודא כי המסמך תקין לחלוטין מבחינת האופן בו הוא כתוב. רק כך תוכלו להיות בטוחים כי לא יצוצו בעיות בהמשך הדרך בכלה נוגע לתקינות של אותו מסמך, דבר שבוודאי יהיה חשוב.

תפעלו לניסוח מוקדם של הצוואה

כדי למנוע בעיות עתידיות, יהיה כדאי לנסח את הצוואה בשלב מוקדם יחסית. כך לא תצטרכו לפעול בצורה נחפזת ולנסח אותה כאשר הראש שלכם לא בהכרח יהיה הכי צלול. כל שתצטרכו לעשות בעצם זה לפנות אל עורך דין שיהיה קשוב אליכם ויסייע עם ניסוח הצוואה כך שהיא תהיה בדיוק כפי שהייתם רוצים.

הוא גם ידע בדיוק כיצד לסייע לכם בכל הנוגע אל העברת תמורה בין אחים, כאשר הדבר יבוצע בצורה חלקה לחלוטין וללא שום קשיים. הרי עליכם לזכור כי אופן פעולה חכם בעניין הזה יוכל למנוע מבחינתכם לא מעט כאבי ראש. דבר שבוודאי צריך לעניין אתכם ויוכל לאפשר לכם להיות במצב הרבה יותר טוב בענייני הצוואה והירושות. הכול מסתכם לכדי החלטה אחת טובה שלכם ופנייה אל עורך דין כדי שיעזור.

עורך דין לזכויות יוצרים

אומת הסטארטאפ והיזמים הנצחיים יכולה לרשום לעצמה הישג מכובד הודות לכך שבכל שנה נפתחים כאן אלפי עסקים שנוסדו על בסיס רעיונות שונים. הרעיונות האלה מחייבים רישום של זכויות יוצרים כאשר מדובר או בפטנטים או ברעיון מקורי שבזכותו אפשר לעשות אקזיט מכובד או לבנות עסק שעבוד שנים רבות הודות לעמל של יוזמיו. על מנת לא לאבד את הזכויות שלכם על סימן מסחרי או רעיון מוצלח שמגיעות לכם, מומלץ להיעזר בשירותי עורך דין לזכויות יוצרים שיכול להגן על הזכות שלכם להרוויח כספים ורווחים אחרים לא חומריים מהנכסים הרוחניים שלכם, כמו מוניטין ופרסים ועוד.

על מה יש זכויות יוצרים?

זכויות יוצרים נראות לכאורה ערטילאיות כי יש רעיונות שהם כאן תמיד ואי אפשר לנכס אותם אליכם, אבל אם מצאתם דרך מקורית להציג רעיונות חדשים שאתם בונים עליהם עסק ומוניטין, כמו מוצרים ויצירות אמנותיות, יש חוקים ברורים שמגינים על השייכות שלהם לכם וחובה לנצל זאת על מנת לגרוף את כל הרווחים מכך. ייעוץ אצל עורך דין זכויות יוצרים יבהיר לכם על מה אפשר להגן ולרשום על שמכם וכיצד להבטיח זאת נגד כל מי שמנסה להעתיק או לגנוב את ההצלחה שלכם ואת פרי עמלכם. 

האם שיתוף הוא גניבה?

בעולם שבו המדיה החברתית מאפשרת שיתוף המוני של יצירות שונות כולל הפוסטים וההמצאות הלשוניות שלכם, לדוגמה, קיימת אי בהירות בנוגע לזכויות יוצרים ולשיתופים של היצירות שלכם. אפשר להתייעץ עם עורך דין זכויות יוצרים כדי לפחות להבהיר למי זה שייך משום שהיום כבר ידוע שלא תמיד אפשר לקבוע מי יצר ומי חשב על כך, מטבע הדברים. אולם כאשר מדובר בתמונות וצילומים, לדוגמה, או יצירות מוכרות שמופיעות בכל מיני מקומות ללא קרדיט, גם לכך יש השלכות כספיות לעתים שכדאי להגן עליהן.